Expositors 2023

PROGRAMA GENERAL
Selecció de galeries nacionals i internacionals consolidades amb una trajectòria destacada en el circuit de l’art contemporani.
*Galeries associades d’ Art Barcelona.

ADN Galería│ Stand 44
Barcelona*
Anna Nova
Anna Nova Gallery │ Stand 17
Sant Petersburg
Artnueve
Artnueve │ Stand 28
Múrcia
Atm
ATM + Espacio Valverde │ Stand 45
Gijón + Madrid
Bianca Boeckel
Bianca Boeckel │ Stand 33
São Paulo
Cluster
CLUSTER │ Stand 29
Roma
Dilalica
Dilalica │ Stand 18
Barcelona* 
Ethall
etHall │ Stand 10
L’Hospitalet de Llobregat*
Fran Reus 1
Fran Reus │ Stand 13
Palma de Mallorca
Angeles Banos
Galería Ángeles Baños │ Stand 3
Badajoz
Isabel Hurley
Galería Isabel Hurley │ Stand 8
Malaga
Chantiers Boite Noire
ChantiersBoîteNoire │ Stand 31
Montpellier
Fleur And Wouter
Galerie Fleur&Wouter │ Stand 41
Amsterdam
Galerie Tanit
Galerie Tanit │ Stand 6
Beirut
Herrero De Tejada
Herrero de Tejada │ Stand 21
Madrid
House Of Chappaz
House of Chappaz │ Stand 11
València / Barcelona*
Jorge Lopez
Jorge López Galería │ Stand 39
València
Josilda
Josilda da Conceição │ Stand 15
Amsterdam
Jps
JPS │ Stand 43
Hong Kong / Tokyo / París
Kevin Kavanagh
Kevin Kavanagh │ Stand 1
Dublín
Oda
OdA │ Stand 4
Buenos Aires
Pabellon4
Pabellón 4 │ Stand 26
Buenos Aires
Palmadotze
Palmadotze │ Stand 42
Santa Margarida i els Monjos
/ Barcelona*
Pigment
Pigment Gallery │ Stand 27
Barcelona*
Reiners
Portas Vilaseca
+ Reiners Contemporary │ Stand 16
Rio de Janeiro + Marbella
Quimera
Quimera Galería │ Stand 19
Buenos Aires
Rafael Perez Hernando
Rafael Pérez Hernando │ Stand 7
Madrid
Raffaella De Chirico
Raffaella de Chirico │ Stand 40
Turí / Milà
Rofa
RoFa Art Gallery │ Stand 12
Potomac / Gaithersburg
Secret Project Robot
Secret Project Robot │ Stand 35
Nova York
Set Espai Dart
Set Espai d’Art │ Stand 9
València
Shazar
Shazar Gallery │ Stand 14
Nàpols
Smart Gallery
Smart Gallery │ Stand 23
Buenos Aires
Tchikebe
Tchikebe │ Stand 32
Marsella
Vangar
VANGAR │ Stand 38
València
Victor Lope
Victor Lope │ Stand 24
Barcelona*
Zielinsky
Zielinsky │ Stand 30
Barcelona* / Porto Alegre

EMERGING
Swab Emerging és una subsecció del Programa General, que presenta galeries amb menys de cinc anys de trajectòria.
Les galeries que participen en aquest programa exploren formats alternatius de producció i gestió i, en el marc de la fira, presenten propostes artístiques que pretenen generar un camp de construcció de coneixement, discursos i identitat donat per les característiques del context de cadascuna d’elles habita.

Albert Contemporary
Albert Contemporary │ Stand 22E
Odense
Bold
Bold │ Stand 36E
Praga
DS Gallerie
DS Galerie │ Stand 2E
París
Lupo
LUPO │ Stand 25E
Lima
Mahara+Co
Mahara+Co │ Stand 37E
Miami
SISSI club
SISSI club │ Stand 20E
Marsella

EMERGING LATAM
Focus LATAM, secció comissariada per Santiago Gasquet, codirector de PIEDRAS (Buenos Aires), es presenta com una plataforma d’intercanvi entre projectes de gestió que promouen produccions recents d’artistes Llatinoamericans.
La secció agrupa sis espais que funcionen a les ciutats de Lima, Santiago de Xile, Buenos Aires, Salta i Madrid, i fa focus en la riquesa de les diverses maneres de portar endavant models de representació i promoció d’artistes joves en cada context.

Bloc Art│ Stand L5
Lima
Collectio
Collectio │ Stand L4
Santiago de Xile
Enhorabuena
Espacio Enhorabuena │ Stand L1
Madrid
Galeria Grasa
Galería Grasa │ Stand L6
Buenos Aires
Now Gallery 1
Now Gallery │ Stand L3
Lima
Remota
Remota Galería │ Stand L2
Salta

SWAB SEED
Swab Seed mostra onze espais independents i dirigits per artistes que comparteixen l’experimentació com a denominador comú. Swab Seed busca donar visibilitat a noves plataformes i propostes que estan sacsejant l’escena contemporània.

AWOL │ Stand S1
Los Angeles
CU29 │ Stand S3
Plovdiv
Colette Mariana │ Stand S6
Barcelona
HARABEL │ Stand S8
Tirana
Kunsthalle.Ost │ Stand S7
Leipzig
La Raíz │ Stand S4
Granada
LÍ Gallery │ Stand S10
Shangai
Mmundo │ Stand S5
New York
NVS │ Stand S11
Lisboa
Studio Beta │ Stand S9
Berlín / Barcelona
Yafteh Gallery │ Stand S2
Teheran

SOLO SHOW by Vila Casas
SOLO by Fundació Vila Casas és un programa comissariat per les curadores independents Carla Gimeno Jaria i Margot Cuevas, en col·laboració amb la Fundació Vila Casas.
Per a aquesta edició 2023, SOLO by Fundació Vila Casas convida Half House (Barcelona), FOC (Barcelona), Cultural Rizoma (Celrà) i Espai19 (Barcelona). Durant els dies de la fira aquests quatre espais autogestionats, que es configuren com a projectes sense ànim de lucre, presenten propostes expositives individuals que juntes generen un retrat de les tendències artístiques contemporànies del context local. A partir de diferents materialitzacions, cada projecte permetrà entreveure les maneres de treballar i les idiosincràsies de cada espai, reivindicant diferents maneres de fer i presentar la pràctica artística.

Espai19 │ Stand S15
Barcelona
FOC │ Stand S14
Barcelona
Half House │ Stand S13
Barcelona
Rizoma │ Stand S12
Celrà

MY FIRST ART FAIR
Selecció de tres galeries d’art contemporani joves, menors de dos anys, que encara no han participat en cap fira internacional. Swab ofereix aquest espai de manera gratuïta per ajudar a promocionar noves galeries emergents.

Ballroom Gallery │ Stand MF3
Brussel·les
Galería Fermay │ Stand MF1
Palma de Mallorca
Julie Caredda │ Stand MF2
París